Mágnes élettani hatása



MÁGNESEK ÉLETTANI HATÁSA

  

Évszázadok, sőt, évezredek óta foglalkoztatja az embereket és az orvostudományt a mágnesek élettani hatása. Egzakt tudományok híján mágikus erőt, gyógyító hatást tulajdonítottak ezeknek a mindig különlegesen kezelt, és csodálatot kiváltó fémeknek. Még ha nem is tudták megmagyarázni az általuk kifejtett hatást, mégis minden esetben tényként kezelték: a mágneseknek gyógyító hatásuk van az emberi szervezetre.
Az évek számának gyarapodásával szervezetünk apróbb jeleket, figyelmeztetéseket küld. Egyre sürgetőbbé, fontosabbá válik, hogy valamit tegyünk egészségünk megőrzése érdekében. A mágneses erőtérrel történő kezelés jótékony hatásával bizonyos folyamatok lassíthatók, a fájdalmak erőssége csökkenthető.
Földünk mágneses tere az elmúlt 500 évben a felére csökkent. Környezetünkből származó káros hatások, betonépületek, gépkocsik, nagyfeszültségű vezetékek, TV, rádió, RTG, laser, fémek, vasbeton, víz, káros földsugárzás a természetes mágneses mezőt károsítják, leredukálják az életerőt, melynek pótlására valamilyen módon szükségünk van.

A Tokyo-i Dr. Nikagawa már 1976-ban, egy tudományos értekezésében leírta a „mágneses tér hiányának szindrómáját..." és annak tüneteit. Felületi fájdalmak, hátfájás, fejfájás, izomláz, álmatlanság, emésztési zavarok, vérkeringési zavarok és az általános fáradtság, mind ennek a betegségnek a tünetei közé tartoznak. Kísérletei azt igazolták, hogy a mágneses terápiával kezeltek 90%-a pozitív változásokat észlelt, a maradék 10% pedig nem észlelt semmilyen káros hatást. 1978-tól a FDA (U.S. Food and Drug Administration) is a mágneses terápiát ajánlja, különösen a csonttörések gyógyításához.
Albert Rag Davis a Hiltron mágnes terápiás készülék fejlesztésénél felfedezte, hogy kb. 300 gauss erősségű mágneses tér kell az élettani hatásváltozáshoz. (gauss = 1 cm2 belül áthaladó mágneses erővonalak száma).

A mágneses térhatás serkentőleg hat a vérkeringésre. Felgyorsul a létfontosságú anyagok (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, fehérjék) beépülése és ezzel párhuzamosan felgyorsul a káros anyagok ürítése, valamint ellenállóbbakká válunk a betegségekkel szemben. A mágneses erőtér kiegyenlíti a szervezet átmeneti, vagy tartós energia hiányát, javítja a hajszálerek mikrokeringését, s ez által frissebbnek érezzük magunkat.

A mágneses ékszerekben lévő mágnesek, hatásukat kifejtve a testünkben lévő ionokban csatornákat nyitnak meg, s ezáltal a sejtek tápanyag ellátása javul, ellenállóbbakká válunk a betegségekkel szemben. A mágneses erőtérrel történő kezelés mellékhatások nélkül képes lassítani a test romló folyamatait.


Mai csodagyógymód vagy ősi tradíció? Kínai császárok, vagy Kleopátra találmánya? Megoszlanak a vélemények a mágnes terápiáról. Abban azonban egyetértenek a természetgyógyászok, hogy ez a módszer eredményesen használható az izületek a neurológia és az érbetegségek gyógyításában. Az egyik görög egyetem kutatója, Sandyk professzor már 1993-94-ben több tanulmányban beszámolt arról, hogy a váltakozó mágneses mezők eredményesen használhatók a Parkinson- kóros és a sclerosis multiplexben szenvedő betegek gyógyításában. Publikációja szerint a mágnes hatás a tobozmirigyre hat, így gátolják a melatoninkiválasztást és csökkentik a vércukorszintet.


Mágnesesség az élővilágban
Úgy tűnik, hogy a magnetorecepció (a mágneses tér "üzenetének értelmezése"), illetőleg a megnetopercepció (mágnesesség érzékelés) sokkal általánosabb jelenség az élővilágban, mint eddig gondoltuk. Az érzékelés módja azonban eltér a megszokottól. Ugyanis valamennyi ember által jól érthető érzékszervben specializált receptor sejtek fogadják a külső ingert és ugyancsak specializálódott idegfonatok szállítják az ingereket az agyba. A magnetorecepció nem lehet általános az élővilágban - érvelt a szkeptikus többség - hiszen nyoma sincs mágnes-receptorsejteknek - idegeknek és - szerveknek. Pedig a receptorok még az olyan ritka érzékszervekre is jellemzőek, mint a cápák és ráják elektromos érzékszervei, a kígyók infravörös (hő) érzékelői, vagy a denevérek ultrahang-érzékelői.

Hogy hat az idegsejtekre?
Úgy tehetjük érthetőbbé a mágnesen mezők hatását, ha feltételezzük, hogy az említett betegségek valamilyen módon az idegsejtek ingerületátvitelének megváltozásával függenek össze. McLaughlan, az Oxfordi Egyetem tanára ugyanis kimutatta, hogy már az egészen gyenge mágneses mezők is befolyásolják a kémiai reakciókat, mert lelassítják az elektronok keringését.

A mágneses mező hatására csökken az idegsejtek ingerelhetősége. Ez azzal jár, hogy a fájdalom érzékelése és a fájdalom impulzusának agyba történő továbbítása is csökken.

A váltakozó elektromos mező inger gazdag, ingerlő, míg a statikus mágneses mezők nyugtató hatást fejtenek ki az emberi szervezetre.

Alkalmazása a gyógyításban

Feltételezik, hogy a mágneses hatás valószínűleg blokkolja az érzékelő neuronokat, ugyanis a mágneses tér fájdalomcsillapító hatását évszázadok óta ismeri a gyógyítás. Ezt laboratóriumi kísérletek és eredmények is alátámasztják. Orvosok vizsgálták, hogy a bokát és a csuklót érintő sportsérüléseket. Azt tapasztalták, hogy gyorsan lehet a fájdalmat csillapítani a mágneses mezőt indukáló készülékekkel, és azt is kimutatták, hogy a gradiens hatások eredményesebbek a kezelésben, mint a mágneses mezők fokozott intenzitása, tehát nem a mágneses hatás erőssége a fő szempont.

Az eszesek nem meszesednek! Mágneseznek!
Az orosz kutatók szerint a mágnesek jó hatással vannak az érelmeszesedésre. Egy 1989- ben végzett kísérletben 104 gerincsérüléses beteget naponta l-3 alkalommal l-l órán keresztül kezeltek 400-700 gauss (gauss=a mágneses indukció egysége) erősségű statikus mágnessel. A kontrollcsoport tagjaival összevetve állapotukat egyértelmű javulást tapasztaltak náluk. Sőt! A csonttörések gyógyításában a pulzáló elektromágneses mezőket létrehozó készülékeket használják, s már a terápia első hete után kimutatható az eredmény: csökken a fájdalom és az ödéma.

Mágnest a reumára!
A briteknél egyik leggyakoribb "népbetegség" a reuma, a reumás ízületi gyulladás. Kezelése valójában a gyulladás megakadályozására és a fájdalomcsillapításra korlátozódik, s a betegnek azt javasolják, hogy pihenjen sokat, fáslizza be a fájdalmas részt és járjon fizikoterápiára. A magnetoterápia a reuma gyógyításában is hasznosnak bizonyult. Már tíz évvel ezelőtt végzetek egy tanulmányt amelyben megállapították, hogy a statikus mágneses mező alkalmazása nemcsak a betegek klinikai állapotán javított, hanem laboratóriumi mérésekkel is (az albumin, a gammaglobulin és a fibrinogének százalékértékei) bizonyították, hogy a mágnes hatására enyhülnek az ízületi fájdalmak.

Ne hörögjünk, használjuk a mágnest!
A nedves időjárás okozta másik betegség a hörghurut. Ennek gyógyításában is szerepet játszhat a mágnesterápia. Egy kísérletben 24 öt-hat éves, krónikus bronchitisben szenvedő gyermek vett részt, akiket 30 alkalommal 3-3 órán keresztül kezeltek 100-300 gauss erősségű mágnessel, majd az állapotukat összehasonlították a 16 fos kontrollcsoport tagjainak tüneteivel. A kutatók az eredmények alapján megállapították, hogy a mágnessel kezelt csoportban a terápia hatására észrevehető javulás következett be.

Kiütéssel győz a mágnesterápia!
A borbetegségek egy része is gyógyítható magnetoterápiával, mivel az oxigéndúsabb vér és a jobb véráramlás hozzájárul az anyagcsere- folyamatok normalizálódásához. Ez nem csak a kiütéseken segíthet, hanem hozzájárulhat a gyorsabb sebgyógyuláshoz is. Az ekcéma, a borviszketés szintén jól kezelhető a mágneses mezők alkalmazásával.

Eredmények a nagyvilágban
A mágnesterápia sokkal szélesebb körben alkalmazható, mint ahogy eddig feltételezték. Dr. Paul Rosch könyvében számos tudományos kísérletről részletes beszámolót olvashatunk. A kezelések leírása között szerepel a hiperaktív, figyelemhiányos, a feladatokra nehezen koncentráló gyermekek mágnesterápiával való gyógyítása is. 1998-ban a harrisburgi (Pennsylvania) egyetemen 30 hiperaktív gyereket kezeltek mágnesterápiával, és már egy hét után jelentős változás következett be viselkedésükben.

A fülzúgás gyakori panasz: lehet kellemetlen búgás, csöngés, morajló hang, de van, aki furcsa sziszegést, sipolást hall, amely időben változhat is. Az egészségügyi statisztikák szerint az amerikaiaknak 17 százaléka szenved ettől a kellemetlenségtől. A szakemberek hangsúlyozzák, hogy a fülzúgás önmagában nem betegség, hanem tünet, és gondos vizsgálatot igényel, hogy az okot megtalálják.

Vannak betegek, akik számára a fülzúgást elfedő háttérzene hallgatása enyhülést hoz, mások állapota hallókészülékre emlékeztető segédeszköz viselésével javul, ami a fülzúgásnál kellemesebb hang sugárzásával segít. Mark Mennemeier és John Dornhoffer az alacsony frekvenciájú, koponyán keresztül végzett, ismételt mágneses ingerlés (TMS) technikáját használták egy betegük makacs panaszainak kezelésére.

A TMS-eljárás során az érintetlen koponyán keresztül ingerlik rövid, mágneses behatásokkal az agyszövetet. A mágneshullám könnyen áthalad a koponyacsontokon és évtizedek óta alkalmazzák az orvostudományban. A mágneses ingerlést korábban főleg az elmegyógyászatban igyekeztek fölhasználni, de a módszer egyelőre még mindig a kutatás fázisában van. A két amerikai kutató most a fülzúgás szüntetésére alkalmazta a TMS technikát.

Az általuk használt eljárás során a mágneshullám néhány centiméteres mélységben hatol be az agyszövetbe. A mágnes elektromos áramot indít el, ami az idegsejtek működését vagy gátolja, vagy ingerli.

A kutatók ebben az esetben arra gondoltak, hogy a fülzúgást rendkívüli idegi tevékenység váltja ki, ezért ezt kívánták gátolni. Először vizsgálatokkal tisztázták, hogy a beteg agyának halántéklebenyében hol vannak azok a területek, melyek fokozottan működnek. Ezután az alacsony frekvenciájú mágneses ingerlést célzottan itt alkalmazták.

A beszámoló szerint a beteg négy hónap múlva csak igen enyhe panaszokról számolt be, ugyanakkor kutatók a kezelésnek semmiféle mellékhatását nem észlelték. Voltak korábban európai vizsgálatok, de azokban az eredmény csupán rövid ideig érvényesült. A kutatók szerint ez az első eset, amelyben a TMS-technika a fülzúgás kezelésére hosszú ideig hatásosnak bizonyult.
(A New York-i Városi Egyetem kutatói öt napon át alkalmazták a mágneses agyi stimulációt (TMS) patkányokon, és ennyi már elegendő volt ahhoz, hogy bizonyos agyi kapcsolataik erősebbé váljanak, elsősorban a tanulással és az emlékezettel összefüggő területeken.

A TMS-t eddig számos agyi betegség esetén alkalmazták, így például depresszió, skizofrénia kezelésére és a stroke ("fehér" agyvérzés) utáni rehabilitáció érdekében.

Ha a módszerrel embereknél is olyan hatás érhető el, mint patkányoknál, akkor számos elbutulással összefüggő betegség, így az Alzheimer-kór is kezelhető lesz általa, vagy legalábbis lassíthatóak lesz e betegségfajták lefolyása, mivel a TMS erősíteni látszik a gyengülő agyi kapcsolatokat - remélik a szakemberek.
Fenti leírások mind megtalálhatóak az interneten, több független forrásból származnak, valamint csapatunk személyes kutatási tapasztalatain és eredményein alapulnak
Cégünk folyamatosan végez mérési eredményeket minden általunk készített mágnes ékszeren, valamint jelenleg is több gyógyulni vágyó, különböző problémával küszködő önként jelentkező személy gyógyulását kísérjük figyelemmel, rögzítve a kedvező, és egyre gyakrabban kimagaslóan jó eredményeket.

Sejtjeinket és szerveinket bio-mágneses burok veszi körül, amely megvédi a szervezetet a környezetben fellelhető mágneses terek káros hatásaitól. Megbetegedések (gyulladások) esetén a sejtek illetve a szervezet mágneses tere megsérül, melynek következtében a szervezet öngyógyító mechanizmusa lelassul. A mágneses karkötő gyógyító ereje abban rejlik, hogy helyreállítják a sérült mágneses teret, illetve a gyógyulás ideje alatt fenntartják azt.
A mágneses karkötő jó hatással van:
Migrén
Reuma

Teniszkönyök
Fejfájás
Hátfájások
Ízületi fájdalmak
Fáradtság
Depresszió
Keringési problémák
Stressz
Menstruációs görcsök 
A mágneses karkötőt egész nap viselhetjük.
A benne található mágnes(ek) segítségével a hibásan, gyengén működő sejteket finoman újra helyes működésre kényszeríti.

Ebből következik, hogy a mágnes terápia szinte minden betegségre pozitívan hat, hiszen az összes kóros folyamat sejtszinten kezdődik.
Hordozhatósága révén bárhol bármikor használhatjuk.
Nem csak gyógyít, hanem ékszer is.
A mágneses térhatás serkentőleg hat a vérkeringésre.
Felgyorsul a létfontosságú anyagok (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, fehérjék) beépülése és ezzel párhuzamosan felgyorsul a káros anyagok ürítése is.
Az ékszert viselő emberek gyakran számolnak be arról, hogy első napokban hasmenésük van, sokkal több folyadék ürül a szervezetükből, vizeletük színe, szaga megváltozik, s emel1ett folyadékigényük is megnő. Mindez az intenzív méregtelenítő hatás következménye.
Miért hat így az emberi szervezetre a mágnesesség? 

Mivel az Univerzum pozitív-negatív részecskék végtelen sokaságából állt így mi, az Univerzum parányi „emberi részecskéi" is polaritással rendelkezünk. Testünk és energiamezőnk (auránk) sokmilliárdnyi részecskéje is polaritással bír.
Ha fizikai testünkben betegséget érzünk, ezt mindenkor megelőzi egy energiaszintű probléma, ami nem más, mint ennek a rengeteg pozitív-negatív részecskének a hibás elrendeződése. Ha nem teszünk semmit, hogy ezeket az energiarendszerünkben kialakult blokkokat, "defekteket" megszüntessük, rövid időn belül fizikális problémák jelentkeznek: megfájdul a fejünk, az ízületeink emésztési problémáink lesznek, depresszióba esünk stb.
A mágneses térhatás ezeket a blokkokat szünteti meg. Optimális feltételt nyújt a sejt működéséhez, beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusát. Miután a Föld mágneses tere az elmúlt 100 évben csaknem a felére csökkent s életkörülményeink miatt ebből is csak keveset élvezünk, nagyon fontos, hogy a mágneses térhatást mesterségesen pótoljuk.
Az ékszerek viselete éppen ezt az állandó létfontosságú mágneses térhatást tudja nyújtani.

Napközbeni viseletükkel megelőzhetjük az egészségi problémák kialakulását, illetve a már kialakult betegségeink leküzdésében is jó eredményeket érhetünk el.
Vizsgálatok egyértelműen igazolták a mágnesesség j6tékony hatását. Különösen a következő problémák esetében ígérhet látványos javulást:
• gyulladások, ízületi, csontrendszeri megbetegedések 
• fülzúgás, fülcsengés 
• bőrbetegségek 
• asztma 
• emésztési problémák 
• krónikus fejfájás 
• változókori panaszok 
• depresszió 
• hiperaktivitás 
• alvászavarok 
• magas vérnyomás 
• nem izulin függő cukorbetegség 
• allergia 
• nőgyógyászati panaszok (görcsös menstruáció esetén a bugyira helyezett szívecske hatására percek alatt enyhül, majd elmúlik a fájdalom - vásárlók visszajelzése alapján). 
Ha valaki mágneses ékszert hord, napi 2,5 liter folyadék elfogyasztása ajánlott a fokozott méregtelenítés miatt. A fejfájás jelzi, ha valaki keveset ivott!

Éjszakára nem javasolt hordani, természetes egyéni érzékenységtől függ, hogy ki mit érez, és mit igényel. Akut probléma esetén. pl. lumbágó, görcsös menstruáció, indokolt lehet az éjszakai viselet is.

Vérlúgító szedése mellett ajánlatos gyakrabban megnézni az illető vérképét, ugyanis a mágnes hatására a vérszerkezet javul, így lehetséges, hogy gyógyszer-adagot csökkenteni kell.

A MÁGNESEK KIRÁLYA, A NEODÍMIUM 
A fix mágnesek generációi 

A mágnességet vagy öt évezrede ismeri az ember, ha nem régebben. Mindenesetre, a kínai papok magnetit darabkákkal mágnesezett tűket már több évezrede használtak a szertartásokban előírt déli irány megállapítására. A magnetit fő eleme a vasoxid. A vas évezredeken át uralta a mágnességgel kapcsolatos jelenségeket, csak a XVIII. században kezdtek újabb mágnesezhető anyagokat kikutatni és használatba venni. Azok tömeges használata viszont csak a XIX. és XX. Században indult. Igazi lökést a híradástechnika, majd ennek nyomán az elektronika kifejlődése, legújabban pedig az űrkutatás adott a mágnesség kutatásoknak.
Egyre erősebb és tartósabban működő mágnesek előállítása merült fel. A fémötvözés, a metallurgia, fejlődése elhozta a nagy teljesítményű fix mágnesek – mondhatjuk – nulladik generációját, az AlNiCo (alumínium – nikkel – kobalt) ötvözeteket. Ezek továbbfejlesztett változatai tömegesen találhatók a különböző híradástechnikai eszközökben, kisgépekben. A haditechnika miniatürizációt igényelt. Az AlNiCo mágnesek azonban bumfordi méretűek. Kerestek újabb mágnesezhető anyagokat, és a ritka-földfém családban meg is találták őket. A ritka-földfémek azonban kémiailag annyira hasonlóak, hogy először csak keveréküket állították elő fém alakban, és, piroforos tulajdonságuk miatt, tűzkőként használták. A keverékből kiválasztható elemek közül a legjobb mágneses tulajdonsággal a szamárium (Sm) rendelkezik. Belőle azonban csak fele annyi fordul elő, mint a majd ugyanolyan jó tulajdonságú (de hőre érzékenyebb) neodímiumból (Nd). 

Szupermágnesek 

Az első, igazán nagy teljesítményű és a mágnességet legjobban tartó fix mágneseket SmCo ötvözetből készítették, természetesen, hadiipari célokra, Amerikában, 1960 tájékán. A 70-es évekre a szupermágnesek második generációját, további ötvözőkkel, az iparban már széles körben kezdték használni. A japánok, 1980-ban, gyökeresen új, harmadik generációs szupermágnes technológiát hoztak a NdFeB (neodímium – vas – bór, kb. 35% Nd) ötvözetek felfedezésével. Alapul hozzá a Kínában nagy mennyiségben található olyan ércet használtak, amelyből a neodímium gazdaságosan termelhető ki (máig Kína a fő ércforrás). És a Nd eleve kétszer gyakoribb, ugye? A tiszta Nd így sem olcsó, hisz vagy 3 kilométeres technológiai lánc végén kerül elő. 
Az ékszerekben neodímium mágnesek vannak, mint azt a műszaki specifikációkban olvashatjuk. Mit jelent ez a termék értéke és hatékonysága szempontjából – kérdezhetjük. 
Ékszerfém – árfekvésben is 
A NdFeB ötvözetből készült mágnesekkel szerelt ékszerekben tehát harmadik generációs, fejlett technológiával gyártott,
szupermágnesek találhatók. Kis tömegben is erősek, és a mágneses állapot megtartó képességük is nagy. Ezért tud
30 évnyi garanciát adni a működőképességükre.
A Nd-ból évente több ezer tonnát gyártanak, de az ára aligha csökkenthető a bonyolult technológia miatt. Kivéve, ha már elhasznált eszközökből újrahasznosított fémet használnak. Nyilván fölmerül a csalás is, amikor nulladik generációs mágneseket adnak el, szupermágnes gyanánt. Nem mindenhez kell szupermágnes! Ilyen például, mágneses vízkezelés – két-három collos csőnél mit lehet miniatürizálni?

Hatásmechanizmus



A MÁGNES ÉLETTANI HATÁSAI
Alapfogalmak
A mágnesesség élettani hatásának megértéséhez néhány alapvető fogalmat szükséges tisztázni.
Mágnesnek az olyan anyagokat nevezzük, amelyek képesek mágne­ses mezőnek nevezett energiát kibocsátani magukból.
A mágnesek kétpólusúak, amelyeket a Föld mágneses mezőjéhez viszonyítva északi és déli pólus elnevezéssel illetünk. A mágneses tulaj­donsággal rendelkező anyagok fémeket (főleg vasat, nikkelt és kobal­tot) tartalmaznak.
A mágneses erőtér mértékének kifejezésére a Gauss (újabban Tes­la) mértékegységet használjuk. Az 1 cm² területen áthaladó mágneses erővonalak száma jelenti a Gaussban (rövidítve: G) megadott mágneses térerősség egységét. Összehasonlításképpen néhány adat a mágne­ses erő mértékére: a Föld mágneses mezője kb. 0,5 G erősségű, a szoká­sos hűtőmágnesek 35–200 G, a fájdalomcsillapításra használatos eszkö­zök 300–5000 G erősségűek. Az MRI vizsgálat során – amelyet az egyik legkevésbé ártalmas orvosi képalkotó módszerként tartunk számon – 200.000 G erősségű mágneses teret alkalmaznak.
A mágnesek fajtái
A mágneses anyagok valójában statikus mágnesek, vagyis a mágne­ses erőterük állandó, nem változik.
Az elektromos mágnesekben a mágnes magja körül lévő vezeték­ben (tekercsben) áramló elektromos áram gerjeszti a mágneses erőte­ret. A váltakozó mágneses tér úgy jön létre, hogy a tekercsben átfolyó váltóáram frekvenciájának megfelelően dinamikusan változó – pulzáló, változó erősségű és polaritású – mágneses tér alakul ki.
Az élő anyag és az elektromágneses jelenségek
A mágneses és elektromos jelenségek egymástól elválaszthatat­lanok, ezt a modern orvostudomány mind a diagnosztikában, mind a gyógyítás terén egyaránt felhasználja. Mivel az élő sejtekben zajló bio­kémiai és biofizikai folyamatok során a töltéssel rendelkező molekulák állandó mozgásban vannak, így a mozgó töltések örvényáram indukció révén műszerekkel mérhető elektromos áramot gerjesztenek az élőlé­nyek testében. Ezt a jelenséget használja fel többek között a szív műkö­dését vizsgáló elektro-kardiográfia (EKG), az agy működését regisztráló elektro-enkefalográfia (EEG) és az izmok és idegek működésének kimu­tatására szolgáló elektro-miográfia (EMG).
Minden sejt működéséhez szükség van egy nyugalmi sejtpotenciál­ra (kb. 70-100 mV). Ez úgy jön létre, hogy a sejtekben a táplálék ener­giáját felhasználva működik egy ionpumpa, ami a sejtekből a nátrium ionokat kihajtja és a kálium ionokat beviszi, így a Na és K közötti elekt­rokémiai potenciálkülönbség révén a sejthártya külső és belső oldala között is potenciálkülönbség alakul ki. Ezt a potenciálkülönbséget illet­ve ennek változását nem csak mérni tudjuk, hanem elektromossággal és mágneses erőtérrel befolyásolhatjuk is.
A gyógyítás (főként fájdalomcsillapítás) során alkalmazott elektromos áram illetve mágneses tér hatására megváltozik a sejtpotenciál, ami be­folyásolja a sejtek működését, a sejtek anyagcseréjét, ennek révén alakul ki a kívánt élettani változás. A korábbi cikkben említett elektroszmog is ilyen módon hat a sejtjeinkre, de sajnos kedvezőtlen élettani hatása ré­vén sejtműködési zavart generálva különböző tüneteket, panaszokat okoz, kórfolyamatokat indíthat el, ami sokféle betegség előidézője.
A mágnes alkalmazása a gyógyításban
Az időszámítás előtti harmadik században görög orvosok már alkal­maztak mágneses anyagokból készített gyűrűket az ízületi fájdalmak enyhítésére és mágneses korongokat vérzéscsillapításra.
Paracelsus (Theophrastus Bombastus von Hohenheim, 1493–1541) orvo­si munkája során fekélyek és gyulladások gyógyítására használt mágneseket.
Dr. Franz Anton Messmer (1734-1815) orvosi munkássága során talál­kozott egy Hall nevű osztrák páterrel, aki emésztési panaszai enyhítésé­re sikerrel alkalmazott mágnest. Ezen fellelkesülve dolgozta ki az élővi­lágot is vezérlő mágneses fluidum-elméletét, amit főleg a francia orvosi akadémia rendkívül erősen támadott. Lady Franze Osterline ájulásig fo­kozódó migrénes rosszullétét sikerült megszüntetnie a két lábra és hasra helyezett mágnesekkel (mindössze három kezeléssel!), ami nagy lendüle­tet adott kortársai körében a mágnesek gyógyításra történő használatá­ban. Alkalmazták köszvény és ízületi gyulladások esetén is. Spiritiszta és okkultista körökben rendkívül népszerűvé vált a módszer, ami tudomá­nyos körökben nagyon rossz fényt vetett a mágnes gyógyító alkalmaz­hatóságára. Mivel nem ismerték még a mágneses erőtér élettani hatását, nagyon sok spekuláción alapuló elmélet kelt lábra, amit sorra döntöttek meg a későbbi tudományos kutatási eredmények.
Ez évszázadokra visszaszorította a mágnesek használatát az egyre inkább fejlődő tudományos orvoslásban.
Az észak-amerikai polgárháború után vidéki orvosi körökben elter­jedt a mágnes használata cipőkben, ruházatban bénulások, asztma, mozgásszervi fájdalmak és sok másféle panasz kezelésére.
A XX. Század második felében fedezték fel újra a mágnes kedvező ha­tását. Állatgyógyászati alkalmazásról az Egyesült Államokban Pomeranz 1976-ban, Európában Kothbauer 1990-ben jelentetett meg közleményt.
Alsó végtagi érszűkületnél történt sikeres alkalmazásról Demecki és Kartasohov 1977-ben, Benda és Dipolda 1986-ban számoltak be. Nyirok­keringési zavar javulását Krilov és munkatársai közölték 1987-ben. Ma­napság egyre több közlemény jelenik meg fájdalomcsillapítás, magas vérnyomás kezelése, keringési zavarok javítása, légzési zavarok enyhíté­se és sokféle rheumatikus kórkép okozta fájdalom enyhítése, valamint stressz oldása céljából végzett mágnessel történt kezelésekről.


Betegségek
Alvászavar 
Allergia
Anyagcsere zavar
Ajánlott Asztma, légúti 
Ágybavizelés, gyermek 
Bronhitisz (hörghurut) 
Cukorbetegség, időskori
 Csontok
Depresszió
Ekcéma
Érelmeszesedés
Fájdalmak, Rák
Fejfájás
Fülgyulladás
Fogfájás
Ajánlott Gerincoszlop panasz 
Gyomorhurut 
Gyulladások
Immunrendszer-erősítő
Isiász 
Izületi gyulladások
Hiperaktív gyermek 
Lumbágó 
Menstruációs görcsök 
AjánlottAjánlottMigrén
Petefészek gyulladás 
Porckorong panasz Ajánlott
Sclerosis multiplex
Sérv 
Sportsérülések 
Ajánlott Stressz
Szívpanaszok 
Székrekedés 
Szélütés
Vérnyomás
Vesepanaszok 
Bármilyen hihetetlenül is hangzik, a mágnesek fizikai leírásainál még jónéhány alapkérdés nem teljesen egyértelmû. A rúdmágnes és annak minden kis feltördelt része is mágneses dipólus két jól elkülöníthetõ pólussal. Azaz a mûszereinkkel kimutatható anyagi világban nem lehet olyan maradandó mágneses alapegységet találni, ami monopólusként viselkedne. Pedig jelenlétükkel sok minden tisztább képet alkotna. Dirac mutatott rá elõször, hogy létezniük kellene, mert akkor érthetõvé válna, hogy az elektronok miért csak kvantumcsomagos és nem folytonos töltéseloszlásúak. De attól, hogy mi nem tudjuk kimutatni ezeket, vajon nem létezhetnek-e?

Kevesen ismerik az Aharomov-Bohm hatást, miszerint egy permanens mágnes terében elektromos energiamezõ is keletkezik, márpedig ez csak negatív elektromos töltésû részecskék mozgásából származhat, ez pedig a jelenlegi ismereteinknek ellentmond! De akkor mik ezek a láthatatlan, negatív töltést produkáló részecskék? Japán tudósok (Tonomura, Hitachi) 1986-ban megerõsítették ezt a hatást. Sajnos, sok fizikus ezt nem ismerve, és információjukat nem egészítve ki, még mindig abban a hitben élnek, hogy a mágneses mezõ nem energia mezõ.

De maga a mágnesesség elemi fizikai értelmezése is sántít. Egy egyszerû Kirlián fotó teljesen más képet mutat egy mágnesrõl, mint amit várhatnánk. Az igazat megvallva, szinte semmi sem olyan, mint amit elvárhatnánk. Az északi pólusnál egy kis méretû, kékesen fénylõ lángszerû fényjelenség látható, míg a déli pólusnál egy sokkal nagyobb, piros és ismét lángszerû fényjelenség vehetõ ki. Egy vízszintesen, vagy akárhogyan is elhelyezett mágnes északi pólusánál levõ lángszerû és kékesen fénylõ alakzat megdöbbentõ módon egy bizonyos távolság után a gravitáció ellenében hajlik el! Úgy tûnik, mintha a gravitáció taszítaná ezt a "mágneses kisugárzást". További meglepõ dolog az, hogy ezek a lángformájú fényjelek egymástól elhajlanak, ha két ellentétes mágneses pólust közelítünk egymáshoz. Ez minden fizikai elvárást felrúg! Ez csak azzal magyarázható, hogy azonos töltésû (a fent említett hatás miatt feltehetõleg negatív töltésû) részecske-áramlás keletkezik egy mágneses térben, de ezek a részecskék (feltehetõleg monopólusok) egyébként mûszerekkel érzékelhetetlenek. A látható fényjelenség feltehetõen csak a felbomló és a fotont leadó, és csak kis töredéknyi része lehet a valójában nagymennyiségû és láthatatlan, mágneses tér keltette részecskesugárzásnak.

De az igazi meglepõ dolgok még csak most jönnek: amikor az északi (mágnes-negatív) pólust egy erõs pozitív elektrosztatikus töltésû testhez közelítik, akkor a kékes fényjelenség felerõsödik. Ha a déli (mágnes-pozitív) pólust közelítik ehhez a pozitív töltéshez, akkor meg az egyébként is erõsebb és vöröses fény gyorsan eltûnik és kialakul egy kisebb kékes fény és az ellentétes (északi) oldalon levõ pólus vöresessé válik! Azaz a mágnes eredeti mágneses beállítottsága megfordul! Ugyanez fordítva is így viselkedik: az északi (mágnes-negatív) pólust egy erõs negatív elektromos töltés látszólag átfordít mágnes-pozitívvá. A déli (mágnes-pozitív) pólust pedig a nagy negatív töltés felerõsíti.

Maga az emberi test körüli és a mágnes által befolyásolt Kirlián fényjelenségek is érdekesek. A jobb oldalunk negatív mágnestöltésû kell hogy legyen (ezek a részecskék inkább kifelé áramlanak), és a bal oldalunk pedig pozitív (ezek a részecskék inkább befelé áramlanak), mert hasonló fényváltozások lépnek fel, mint amit fent írtam.

A Kirlián fotós megfigyeléseket összevetve az Aharomov-Bohm hatással, az alábbi feltételezésekre enged következtetni:
- A mágneses tér nagymennyiségû, negatív elektromos töltést produkáló, feltételezhetõen monopólus részecskekiáramlást kelt az északi pólusból kifelé, a délinél befelé, a mágnes belsejében pedig dél->észak irányában haladva.
- Ezek a részecskék magasabb frekvenciás rezgésüknél fogva láthatatlanok és közvetlenül kimutathatatlanok, csak a felbomló részük hagy fényjeleket és szabadít fel elektronokat (innen ered az észlelt negatív töltés).
- Ezeket a részecskéket a gravitáció taszítja.
- Mivel minden élõ és élettelen test körül ugyanilyen fényjelenség látható, ez egy és ugyanazon részecske-forrásra enged következtetni és ezek a részecskék mindenütt, mindenben jelen vannak.
- Ezek a részecskék rendkívül fontosak, valószínûleg nélkülözhetetlenek egy egészségesen müködõ szervezet és bármilyen biokémiai folyamat számára, hiszen minél egészségesebb valaki, annál nagyobb mennyiségû ilyen részecskét tartalmaz és termel a teste a fényhatások szerint.
- Az elektromosságban játszott szerepük is meghatározó lehet, hiszen minden elektromos rendszer kelt mágneses teret. Minden elektromos áramkör elnyeli ezeket a részecskéket, azokból feltehetõleg további elektronok kerülnek így egy áramkörbe.
- A permanens mágnesek északi pólusából kiáramló ilyen részecskék túlnyomórészt magasabb frekvenciákon rezeghetnek, hiszen rájuk a kék és kékes-szürke fény volt jellemzõ. A déli pólusba behatolóakra pedig az alacsonyabb frekvenciás rezgés a jellemzõbb: vörös/piros/sárgás-piros/szürkés-piros.
- Az északi pólus kisebb fényjelensége arra enged következtetni, hogy a mágnesbõl kiáramló részecskék stabilabbak, mint a környezetben lévõ és a déli pólusba behatoló ugyanilyen részecskék.
- A permanens mágnesekrõl ezek alapján azt várhatjuk, hogy az északi pólus gyógyászatilag serkentõleg, míg a déli pólus károsan hat a szervezetet számára, mert az elõbbi adja, az utóbbi pedig elvonja a fent említett hasznos részecskéket a szervezettõl.

A vizsgálati eredmények megerõsítik ezt, vegyük most sorra a vizsgálati eredményeket.

Albert Roy Davis, a Hiltron mágnesterápia-készülék fejlesztésénél fedezte fel hogy kb minimum 300 gauss (0.03 Tesla) mágneses tér kellett élettani hatásváltozáshoz. Elõször mindkét pólust használta, ami "stressz-mezõ"-t keltett a szervezetben. Majd elkülönítve a pólusokat mindíg azonos, könnyen megfigyelhetõ hatásokat észlelt: a mágnes-negatív (északi) pólus mindíg anti-stressz hatást keltett, viszont a déli pedig kifejezetten káros és hosszabban tartó stressz hatást idézett elõ. Davis több könyvet is írt, de a szakmai irodalomban nem publikált.

Dr. Robert O. Becker kimutatta, hogy közvetlenül egy baleset után pozitív mágneses tér alakul ki, de a gyógyulásnál ez átváltozik mágnes-negatívvá. Becker két könyvet is írt, de az orvostudományban eddig még, tudomásom szerint, nem publikált cikket.

Dr. Robert W. Bradford 1989-ben a Nemzetközi Biomágneses Szimpóziumon beszámolt a mágneses tér két különbözõ pólusának eltérõ hatásairól daganatos sejteknél, megerõsítve a fenti állításokat. Sajnos errõl sem készült szakirodalmi cikk.

Arthur Trappier 1990-ben közreadott egy szakirodalmi beszámolót a Journal of the National Medical Association-ben, a mágnespólusok ugyancsak két ilyen eltérõ hatását mutatva ki a rosszindulatú betegségeknél.

Egy amerikai orvos, Dr. William H. Philpott, a Bio-Electro-Magnetic Institute igazgatója is közölt egy cikket 1993-ban, amiben számos esettanulmány is szerepel, megerõsítve a mágnes-negatív (északi) pólus kedvezõ, és a mágnes-pozitív (déli) pólus ártalmas hatását.

Ebbõl ragadok ki néhány esetet:

- Cardiac atherosclerosis, valamint agyi atherosclerosis megfigyelhetõen eltûnik minimum 6-8 hetes éjszakai mágnes-negatív terápiás kezelésnél.

- Egy 74 éves páciense szívpanaszai miatt négy évvel korábban (70 éves korában) szívmûtéten esett át. Két év múlva a panaszok ismét jelentkeztek, de ekkor már a szellemi leépülése is megjelent. Botladozva járt, eltévedezett a lakóhelyén, beszédzavaros lett, depresszióssá vált. 74 évesen kezdte el a mágnes-kezelést. Egy 7.6 cm x 10.2 cm x 3 mm-es mágnes negatív oldalát helyezve a szíve fölé tíz perc múlva a szívfájdalmai megszûntek. Ezután minden éjszaka egy mágnest helyezett a feje teteje közelébe, az északi pólusának irányával. Egy héten belül látványosan javulni kezdett. A depresszió megszûnt, a beszéde javult, járása is javult, nem botladozott, és memóriája is idõvel észlelhetõen jobb lett.

- Egy ugyancsak 70-es éveiben levõ és erõs alvászavarban (apnoea) szenvedõ ember éjszaka a fejtetõ közelébe helyezett negatív mágnes hatására jobban tudott aludni, azaz a mágnes melatonin képzõdést keltett az orvos szerint. (Megjegyzésként idekívánkozik, hogy a melatonin hormon immunerõsítõ is.)

- Egy tinédzsernél a tojás fogyasztása zavarodás-szerû betegségrohamot idézett elõ, de a halántékánál alkalmazott negatív mágnes-pólusus kezelés után a tojás többé nem idézte elõ.

- Egy candidiasisban szenvedõ nõ negatív mágnespólust helyezve közvetlenül a mindennapi megszokott széke alá, javulást tapasztalt.

- Egy erõs fogfájásban szenvedõ ember gennyes tályoggal, négy napig erõs mágnest erõsített az arcához a mágnes negatív pólusával. A fájdalmai tíz perc múltán érezhetõen csökkentek. 4 nap múltán a tályog teljesen elmúlt.

- Egy schizo-psychosis-ban szenvedõ leány sikertelen öngyilkossági kísérletet is követett el. 45 percnyi erõs negatív mágneses kezelést kapott a gerinc mentén és a fejénél. Ezután mély álomba szenderült. A közérzete és az életkedve jelentõs pozitív változáson esett át rendszeres éjszakai fejmágneses kezeléssel.

- Az orvos szerint mások arról is beszámoltak, hogy körmük, hajuk gyorsabban nõtt, egy 70 éves nõ hajaszálai megerõsödtek, sõt a menopauza óta kihullott hónalj szõrzete is újra kinõtt.

Más (nem szakmai) forrásból szárazó beszámolók is vannak, általában mély és igen hatásos alvás, jobb közérzet, ízületi gyulladás, reuma okozta fájdalmak enyhülése és az általános immunrendszer erõsödése jellemzi ezeket is.

Dr. Philpott szerint a mágnes-pozitív (déli) pólus élettani hatásai:
- sav-termelõ
- oxigénhiány keltõ
- általánosságban véve szimptomerõsítõ
- sresszkeltõ
- mikro-organizmus serkentõ
- álmatlanságot okoz, ingerlékennyé tesz
- jelentõsen csökkenti a test mágneses biológiai energiáját
- a katabolikus hormontermelést serkenti, gátolja az anabolikus hormontermelést
- metabolikusan segít toxikus végtermékek termelésében
- szabad gyököket kelt.

A mágnes-negatív (északi) pólus élettani hatásai:
- pH normalizáló
- oxigénesítõ
- savas hatást közömbösítõ
- általánosságban véve szimptomcsökkentõ
- mikro-organizmus gátló
- nyugalmat keltõ, alvást segítõ
- visszaállítja a test körül legyengült biomágneses energiát
- serkenti az anabolikus hormontermelést (melatonin, növekedési hormon)
- segít a metabolikus eredetü toxinok testbõl való eltávolításában
- szabad gyökök hatásait ellensúlyozza.

Néhány személyes megjegyzés:
- Mivel a fémtárgyak elnyelik a negatív töltéseket, ezért a fémek közelsége nagyban legyengítheti az északi pólusú mágnes jótékony hatását. A vaságy, de még a vasrugós matrac is éppen ezért hatástalaníthatja ezt a hatást. De a test közelében levõ fémtárgyak (pl. ékszerek) is kerülendõk, mert affinitást (elszívó hatást) mutatnak a negatív tölésekre.
- Ezzel érthetõvé válik az is, hogy egy földalatti vízér miért káros a szervezetre. A föld alatt folyó víz ugyanis hatalmas mennyiségû ilyen részecskéket tud tárolni és vonzza azokat. Közvetlen környezetükben ezért hiány alakul ki ezekbõl a jótékony részecskékbõl. Ezért ha az ágy egy ilyen vízér fölött van, az ott rendszeresen alvó egyén testébõl vonja el ezeket, legyengítve és betegségeknek kitéve. Herbert König professzor "Láthatatlan környezet" c. könyvében ír a vízerek okozta káros hatások és bizonyos biofizikai elváltozások (pl. rák) közötti összefüggésrõl. Szerinte az ilyennek kitett testben észrevehetõ frekvenciaváltozásos kritikus helyek alakulnak ki, amit õ "rák fókusz" pontoknak nevezett.
- Ugyanígy egy elektromos erõtér is károsan hat. Ilyenek például az ágy közelében levõ nagyfeszültségü vezetékek, villanypárna, valamilyen bekapcsolt készülék közelsége. Ezek ugyanolyan rossz hatásúak, mint egy erõs mágnes déli pólusa. Általánosságban véve minél nagyobb áram folyik a test közelében, annál nagyobb stresszhatást vált ki élettanilag, ugyanúgy mint a mágnespozitív pólus. Ez magyarázatot ad arra is hogy a nagyfeszültségû távvezetékek, erõmûvek, adótornyok stb közvetlen közelében dolgozók, lakók között miért több a beteg és gyakoribb a fehérvérûség.
- Szívritmus-szabályozó készülékes egyének ne használjanak mágnest, mert a mágnes befolyásolhatja annak mûködését!
- Egy rúdmágnes északi pólusának meghatározására álljon itt két egyszerû módszer:
1. Az iránytû "Észak"-kal jelölt fele, ami a Föld északi irányát mutatja, mindig a permanens mágnes északi (mágnes-negatív) pólusa felé fordul el.
2. A "Gauss-mérõ" vagy másnéven mágneses erõsség mérõ készülék nemcsak a mágneses tér erejét, de a pólusok pozitív vagy negatív elõjelét is meghatározza.

FONTOS:
- Az élettani hatások jelentkezéséhez egy bizonyos mennyiségû mágnestér küszöbszintet meg kell haladni, de a nagyon erõs permanens mágnesek viszont már károsak is lehetnek.

- A tekercsekkel keltett permanens elektromágneses tér (ez nem tévesztendõ össze a váltakozó gerjesztésûvel) dr. Gianni Dotto szerint gyógyászatilag nem használható, sõt kifejezetten káros, amit egérkísérletek is megerõsítettek. Ez a tér szerinte elektronokat mozdít el az RNS-típusú negatív polaritású vírusokból az egészséges sejtekbe, aminek azonnali szédülést kiváltó hatását napokig is érezni lehet.

- A hûtõgép falára tapadó közönséges lapmágnes sem használható gyógyászatilag, mert a mágneses fluxus nagy része a felületre helyezett mágneses szemcsék között folyik és nem kifelé. Az eredõ tér pedig többnyire pozitív mágnestöltésû. Csak az egyedileg erre a célra tervezett laposabb mágnesek használhatók gyógyászatilag, a feltüntetett "északi" felükkel. Az egyértelmû és gyógyászatilag leghatásosabb negatív pólust bármely középerõs rúdmágnes északi fele adja a legjobban és legolcsóbban.
Alkalmazásuk eredményeként növekszik a test energiaszintje, csökken a fáradékonyság, hatékonyabbá válnak a gyógyulási folyamatok, valamint kisebb lesz az izületi gyulladások miatt fellépő fájdalom.. Az elmúlt százötven év alatt a tudósok a Föld mágneses mezejének erőteljes csökkenését észlelték. Néhány kutató ezt a jelenséget az elmúlt két évszázad során lezajlott drámai mértékű iparosításának tulajdonítja. Mivel az emberek beton- és acélépítményekben laknak és dolgoznak és betonon járnak, a testük nem részesül a Föld természetes mágneses energiájából. A számítógépek, TV-képernyők, rádiók, radarok, háztartási gépek és a kocsinkban található elektromos berendezések hatása is csökkenti a mágnesesség erejét. Ilyenformán a Földön mindenki kisebb-nagyobb mértékben űrsikló-szindrómában szenved. Nemrégiben végzett kutatások kimutatták, hogy mágnesek alkalmazásával kompenzálni lehet a lecsökkent mágneses tér okozta hatásokat, ami komoly terápiás jelentőséggel bír. néhány űrben töltött nap után. A NASA tudósai hihetetlen tempóban kutatták ennek okát majd teljesen váratlan megoldásra leltek. Azt találták, hogy a Föld mágneses mezejének elhagyása következtében az űrhajósok teste rosszabbul és kisebb hatékonysággal kezdett működni. Válaszul mágneseket helyeztek el az űrruhákban és az űrhajókban. Az ilyen események vezettek el odáig, hogy az orvosok gyanítani kezdték, hogy a A NASA irányítóközpontjában egy nap rejtélyes orvosi jelenségre lettek figyelmesek. A mindaddig tökéletes egészségi állapotban és testi kondícióban levő űrhajósok egyszercsak
A mágneses erőtérrel történő kezelés jótékony hatásai:
  • a fájdalmak erőssége csökkenthető
  • a véráramban lévő töltött részecskék vonzásával és taszításával növeli a keringés sebességét, így a szövetekbe több oxigén és tápanyag kerül, amely gyorsítja a gyógyulást
  • felgyorsul a létfontosságú anyagok (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, fehérjék) beépülése és ezzel párhuzamosan felgyorsul a káros anyagok ürítése, valamint ellenállóbbakká válunk a betegségekkel szemben
  • kiegyenlíti a szervezet átmeneti, vagy tartós energia hiányát
  • javítja a hajszálerek mikrokeringését, s ez által frissebbnek érezzük magunkat
  • a testünkben lévő ionokban csatornákat nyit meg, s ezáltal a sejtek tápanyag ellátása javul
  • panaszaink csökkennek, mégpedig gyógyszerek (és azok mellékhatásai) nélkül
Ma már a komplementer medicinában (biorezonanciás készülékek, mágneses matracok, Vitális tér terápia) széleskörűen és hatékonyan alkalmazott eljárás a mágneses terápia. A kezelések során a betegek állapota egyértelműen javul, az öngyógyító mechanizmusok beindulnak. A kezelési napok között azonban mindig visszaesés tapasztalható.
Hogyan lehet a mindennapokban is pótolni a mágneses tér hiányát?
Több kiegészítő lehetőség közül lehet választani. A mágneses eszközök alkalmazásakor - a egészségre való jótékony hatáson felül - az elsődleges döntési szempont a beilleszthetőség. Senki sem használ hosszútávon kényelmetlen, az életvitelében nehezen beilleszthető personal-terápiás megoldást. Nem hordunk patkómásnest a zsebünkben, nem használjuk a mágneses kütyünket minden este. Ezek sorsa a "megveszem és pár hét múlva elteszem a szekrényben" lesz. Nehéz megtalálni a kényelem, az esztétika és a hatékonyság közötti középutat.
használatata. Az Energetix elegáns, szép megjelenésű ékszerei esztétikailag tökéletesen megfelelnek a XXI. század elvárásainak, viselése egyszerű és kényelmes., a 800-2000 gauss erősségű beépített mágnesek pedig egész nap hatással vannak szervezetünkre. Jótékony hatást elsősorban a következő területeken fejt ki:Jó megoldást jelenthet a
  • keringési problémák (a vér szerkezetét normalizálja, így sokkal több oxigén jut a vérbe)
  • gyulladások, izületi, csontrendszeri megbetegedések
  • bőrbetegségek
  • asztma
  • krónikus fejfájás
  • depresszió
  • hiperaktivitás
  • alvászavarok
  • nem inzulinfüggő cukorbetegség
  • allergia
  • nőgyógyászati panaszok
A mágnes története
Története az ókorra tekint vissza: a legenda szerint egy Magnes nevű pásztor fedezte fel azt az ércet - úgy 2500 éve-, ami szandálja szögeit vonzotta. Ma ezt az ércet mágnesvasérc néven ismerjük. A mágnes tulajdonságainak tudományos megismerésére a XVII. századtól kezdve törekedtek a tudósok. A XVIII. századtól pedig már egyre szélesebb körű ismeretet szereztek, így Európa-szerte egyre nagyobb érdeklődéssel fordultak a mágnes és felhasználási területei felé orvosok, kémikusok, fizikusok egyaránt. Franz Anton Mesmer német orvos volt a tudósok sorában az első, aki azzal a - saját korában merész - tudományos tézissel állt elő, hogy a mágnes tulajdonságai betegségek gyógyítására alkalmasak.


Mágnes-terápia
A mágnes-terápia nem más, mint a mágneses térerő szervezetünkre gyakorolt gyógyító hatásának alkalmazása, melynek hatását tudományos kutatások igazolták. Az elmúlt évtizedekben megállapították, hogy sejtjeinket és szerveinket biomágneses burok veszi körül, amely megvédi a szervezetet a környezetben fellelhető mágneses terek káros hatásaitól. Megbetegedések esetén a sejtek, így a szervezet mágneses tere megsérül, öngyógyító folyamata lelassul. A mágnesek gyógyító ereje abban rejlik, hogy helyreállítják a sérült mágneses teret, és a gyógyulás ideje alatt fenntartják azt.

Fizikai magyarázata is igen egyszerű: a vér egyik fő alkotóeleme a magas vastartalmú hemoglobin, mely a szervezet számára létfontosságú oxigént juttatja el a sejtekhez. A mágnesek a vér haemoglobinjához kapcsolódó vas (Fe) alkotóelemére hatnak, oly módon, hogy felgyorsítják a véráramlást, melynek következtében a sérült, beteg testrészhez az oxigén jóval rövidebb idő alatt és nagyobb mennyiségben jut el. Az oxigén a sejtek anyagcsere folyamatát aktiválja, lényegesen lerövidítve ezzel a beteg sejtek, szövetek regenerálódását, vagyis a gyógyulás idejét.

A mágnesek alkalmazásának nincs mellékhatása! Káros hatását mindeddig nem jegyezték fel. A WHO (Egészségügyi Világszervezet) állásfoglalása szerint az otthoni gyógyításban használt mágneses termékek javasolt erőssége 300-5000 Gauss.

Érdemes azonban felhívni a figyelmet arra is, hogy a mágnes-terápia nem old meg minden egészségügyi problémát, nem tesz csodát, és az egészséges, kiegyensúlyozott életmódot sem helyettesíti! (Használata szívritmus szabályzót viselőknek, várandós kismamák számára ellenjavallt.)

Felhasználási területek
A mágnes-terápia legalapvetőbb szerepe az egészség megőrzése, a szervezet energetizálása.
Mágnesesség hatására sejtjeink telítődnek oxigénnel, beindulnak az anyagcsere-folyamatok és a sejtszintű méregtelenítés. Az oxigéndúsabb vér és a jobb véráramlás hozzájárul az anyagcsere-folyamatok normalizálásához, ami gyorsabb sebgyógyuláshoz, a bőr megtisztulásához vezet. A mágnesek kiemelkedő fájdalomcsillapító hatása szintén azzal magyarázható, hogy serkentik a vérellátást, ily módon csökkentik a gyulladásokat, a fájdalom kiváltó okát.

Egészségügyi felhasználási területei:
• migrénes panaszokra,
• menstruációs, és egyéb nőgyógyászati tünetek kezelésére,
• mozgásszervi betegségek, reumatikus- és izületi panaszok, kopások, porckorongsérv kezelése,
• sportsérülések, csonttörések, izomhúzódások gyógyítása,
• fájdalomcsillapítás akut-, és krónikus fájdalmak esetén,
• sebgyógyulási zavarok kezelése, műtétek utáni regenerálódás, felgyógyulás elősegítése
• anyagcserezavarok, zsír- és cukoranyagcsere folyamatok betegségei
• immunrendszer erősítése,
• potenciazavar kezelése,
• vérnyomás-, és vérellátási problémák, érelmeszesedés
• nyirokrendszer betegségei,
• koncentrációs problémák kezelése,
• méregtelenítés,
• a pszoriázis, az ekcéma és a bőrviszketés szintén jó hatásfokkal kezelhetők mágnes-terápiával.

Hatékonyságát több száz tanulmány bizonyítja, így egyre gyakrabban alkalmazzák kórházakban - a diagnosztikai eljárások mellett - orvosi terápiák részeként.

A mágnes-terápia azonban nem csak a gyógyászatban, de az egészség megőrzésében, fenntartásában is fontos szerepet játszik, hiszen általános közérzet javító hatása, kúraszerű alkalmazása segíti a szervezet regenerálódását, stresszel szembeni védekező képességének, teljesítményének növelését

8 megjegyzés:

  1. vadászné erika2012. október 5. 8:09

    Nagyon ellentétes írásokat olvastam már. És még mindig nem világos számomra, pedig azt szeretném kideríteni, hogy melyiknek kedvező(bb) az élettani hatása: a statikus, vagy a dinamikus (elektromos) mágneses térnek? Vagyis milyen mágneses matracot érdemes venni, hogy valóban az egészségünkre váljék...

    VálaszTörlés
  2. Nagyon erdekes! Szeretnek magneses ekszereket vasarolni. Hol talalom Meg oket?

    VálaszTörlés
  3. Jó napot !
    Nem értek egy dolgot a mágneses karkötőkkel kapcsolatosan !
    Tudott dolog ,hogy egy mágnes pozitív (déli )pólus élletani hatásai: savtermelő,oxigénhiány keltő,stresszkeltő,mikro-organizmus serkentő,ingerlékeny fokozó,álmatlanság okozó,szabad gyököket keltő stb.
    míg a mágnes negatív (északi) pólus élettani hatásai : ph normalizáló,oxigénesítő,savas hatást közömbösítő,mikro-organizmus gátló,nyugalmat keltő,alvást segítő,melatonin,növekedsi hormon serkentő,legyengült biomágneses energiát normalizáló stb .
    Nyílvánvaló,hogy egy mágneses karkötő viseletekor mind a negatív mind a pozitív élettani hatása érvényesül ! Vagy talán nincs így ? Ez az amit nem értek,hogy is van akkor ez ? Engem kifejezetten a mágnes negatív (északi) élettani hatásai érdekelnek !
    Egy mágnesrúdnak tudom használni a kívánt polúsát de nem egy karkötőnek !?
    Válaszát köszönöm !
    Üdv. András

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Amelyik oldalt használja,az érvényesül.Kiderült a szövegből fentebb.Ön elképzelhetősen felületesen olvasta el a fentebbi szöveget.

      Törlés
  4. Szeretném tudni, hogy éjszaka lehet használni a mágneses matracot, vagy csak kezelés szerűen napközben bizonyos időtartamig?

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Úgy gondolom bármikor,bármeddig. Ebben nincs olyan hogy túladagolás... :)

      Törlés
  5. Van 2 db magnetit rudacskám, ezt használhatom-e gyógyászati célra ? A mágneses ékszereket hol lehet megvásárolni ? .

    VálaszTörlés
  6. Több éve használok mágnest magamon.Jótékony hatása van,ami tapasztalható. Jót tesz pl az elektro smog ellen is,ajánlom mindenkinek.

    VálaszTörlés